تبلیغات
سینه های سالم و زیبا - همه چیز در مورد انتخاب و استفاده سینه بند
سینه های سالم و زیبا
مطالب مفید برای سالم و زیباتر كردن سینه های دختران و زنان

توجه : مطالب وبسایت سینه های سالم و زیبا  تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

همه چیز در مورد انتخاب و استفاده سینه بند

چهارشنبه 23 آذر 1390

مربوط به موضوع:سلامت سینه های زنان، زیبایی سینه های زنان، 

قبل از آغاز دوره زنانگی در دختران ، سینه ها کم کم بزرگ می شوند و پیشاپیش ، نوید مرحله تازه ای را در زندگی می دهند. امروزه برای راحتی زنان و دختران ، انواع سینه بندها تولید و در بازار عرضه می شوند. در اینجا مسائل مربوط به استفاده از سینه بندها را بررسی می کنیم تا به دختران جوان، اطلاعات لازم و مفید داده شود.

سینه دختران معمولا از سن 8 تا 13 سالگی شروع به بزرگ شدن می کند. در برخی کند و در برخی سریع رشد می کند. این رشد در چند مرحله روی می دهد ، در برخی از دختران تا بیست سالگی  این رشد ادامه دارد . همچنین اندازه سینه ها ممکن است با هم کمی متفاوت باشد. اندازه سینه باعث جلب توجه بیشتر جنس مخالف می گردد . برخی از دختران به دنبال راههایی هستند که سینه هایشان را درشت کنند ، اما آنها باید بدانند که هیچ کرم یا قرص ویژه ای که جادوگرانه این خواسته را برآورده سازد وجود ندارد و نباید فریب حرف های تبلیغاتی را بخورند. معمولا سینه دختران پس از ازدواج و بارداری به نهایت اندازه خود می رسد. از طرفی اندازه سینه های دختران ، اغلب به وزن آنها و ویژگی های ارثی آنها از طرف مادرشان ، بستگی دارد.وزن زیاد سینه ها طی مدت طولانی موجب آویزان شدن آنها می شود. استفاده از سوتین باعث حفظ الاستیسیتی یا حالت کشسان پوست می شود. به هر حال بدون در نظر گرفتن سایز پستانها پوشیدن سوتین به هنگام ورزشهایی از قبیل دو و دیگر فعالیتهای پرشی توصیه می شود. زنان حامله و شیرده نیز می بایستی از سینه بند استفاده کنند، اما هنگام شنا لزومی به داشتن آن نیست.  

بنابر ساختار پستانتان و نه مد روز یک سوتین مناسب که هم از لحاظ سایز و هم جنس بکاررفته آن احساس راحتی نمایید، انتخاب کنید.
همیشه حالت کمر و ستون مهره های خود را کنترل کنید. راست نشسته و عمیق نفس بکشید. خمیده نشستن مستمر در درازا موجب استهلاک ماهیچه های کمر و سینه و در نتیجه باعث آویزان شدن سینه ها می شود. در یک آینه به حلت نیم رخ بایستید. شانه ها را عقب داده و چانه را بالا بگیرید. چه تفاوتی حس می کنید؟

قبل از خرید سینه بند چه اطلاعاتی باید داشته باشم؟

سینه بند از سینه های شما محافظت می کند.بعضی دختران تمایلی به استفاده ندارند , بعضی ها تمایل دارند مخصوصا وقتی ورزش می کنند.تمام سینه بند ها طوری ساخته شده اند که متناسب با فرم قفسه سینه و سینه های شما باشند.اندازه سینه بند ها کوچک متوسط و بزرگ است.کوچک ها را بنام AA و بزرگترین ها را بنام EE نام گذاری کرده اند.دور سینه ها هم بین 75 تا 100 سانت است البته در پر ترین قسمتها.

خودتان یا کارمند فروش می توانید با توجه به اندازه مناسب سینه هایتان سینه بند مناسب را انتخاب کنید.بهتره چند تا امتحان کنید تا بتوانید نوع مناسب بدن خودتان را انتخاب کنید

چرا من باید اطلاعاتی در باره اندازه گیری سینه داشته باشم و چگونه اینکار را انجام دهم ؟

ممکنه دفعه اول باشه که قصد خرید سینه بند داشته باشید یا اینکه اندازه بدن شما تغییراتی کرده باشه.راهنمای ما می تواند به شما در اندازه گیری صحیح سینه و دور سینه کمک کند.همانطور که باید با آگاهی سایر لباس های زیر را انتخاب کنید در مورد سینه بند هم باید همینطور باشد چون مارکهای مختلف و فرم های مختلف وجود دارد

محاسبه اندازه صحیح سینه بند

اگر قصد خرید سینه بند دارید بهتره به فروشگاهی بروید که بخش مخصوص فروش لباسهای زیر زنانه را داشته باشد.در انگلیسی به این بخشها lingerie گفته می شود و معمولا یک متخصص lingerie هم در این مکانها برای راهنمائی مشتریانشان وجود دارد.این متخصص کارش این هست که مناسب ترین سینه بند را برای مشتریان انتخاب کند.هیچ هزینه ای برای این مشاوره از شما گرفته نمی شود.باید انواع مختلف را امتحان کنید تا هم راحتتر باشید و هم با شکل و شمایل بهتری در زیر لباس شما نمایش داده شود

ما فرمولی را پیشنهاد می کنیم که اجرای آن بسیار ساده است. عددی که از این فرمول بدست می آید می تواند نوع سینه بند مناسب شما را انتخاب کند
AA = نیم اینچ
A= یک اینچ
B= دو اینچ
C= سه اینچ
D= چهار اینچ

سینه بند برای دختران لازم است به ویژه وقتی که آنها ورزش و فعالیت بدنی انجام می دهند. زیرا از سینه ها محافظت می کند. با این حال با توجه به نحوه بستن و اندازه سینه بند ، لازم است که آنها را راهنمایی کرد. کلا سینه بندها را در دو نوع می سازند. نوع باندی ( نواری ) که پهنای سینه را می پوشاند و نوع فنجانی ( کاسه ای ) که فقط روی سینه ها را می پوشاند. نوع باندی با شماره های 32، 34، 36 و ... مشخص می شود. اما نوع فنجانی را به کمک حروف مانند: AA ، A ، B، C و ... مشخص می کنند.

امروزه حتی با ترکیب این دو نوع ، اندازه های متنوعی می سازند ، مانند: 32AA . هنگام خرید حتما اندازه مناسب را باید انتخاب کرد تا از سر خوردن ، فاصله برداشتن و چروک برداشتن و ... اجتناب شود. پس لازم است که اندازه مناسب را انتخاب کنیم. در این مورد زنان فروشنده خیلی می توانند کمک کنند.

در اینجا چند دستور العمل ساده را یاد آوری می کنیم:


- به کمک یک متر نواری ، درست از زیر سینه ها ، دور کامل بدن که شامل پشت و قفسه سینه است را اندازه بگیرید. متر باید به بدن بچسبد و شل یا خیلی سفت نباشد.

- به مقدار  اندازه گیری فوق ، عدد 5 اینچ (حدود 12 سانتیمتر) را اضافه کنید. به این ترتیب اندازه دور سینه شما به دست می آید.

- برای تعیین اندازه قسمت فنجانی ، به کمک متر نواری ، دور بدن خود را از پشت تا برجسته ترین قسمت  سینه ها ، اندازه بگیرید.

- حال مقدار اندازه سینه در بند دوم را از این عدد کسر کنید . عدد باقیمانده ، اندازه قسمت فنجانی سینه بند را به دست می دهد. یعنی اگر باقیمانده کوچکتر از 1 اینچ (2.5 سانتیمتر) باشد ، اندازه سینه بند مورد نیاز شما AA  است. اگر برابر 1 اینچ باشد ، اندازه سینه بند مورد نیاز شما A  خواهد بود. اگر 2 اینچ (5 سانتیمتر) باشد ، B ، اگر 3 اینچ (7.5 سانتیمتر) باشد ، C و غیره خواهد بود.
به عنوان مثال اگر اندازه دور بدن شما از پشت تا نوک  سینه ها ، 33 اینچ ( حدود 83 سانتیمتر) و اندازه پشت تا قفسه سینه شما 32 اینچ (80 سانتیمتر) باشد، اختلاف این دو اندازه گیری 1 اینچ (2.5 سانتیمتر) است و بنابراین سینه بند مناسب برای شما A32 خواهد بود.

- اگر اندازه دور سینه شما عدد فرد باشد مانند 31 (cm79) یا 33(cm 83) اینچ، بهتر است آن را به عدد زوج بزرگتر گرد کنید.مثلا به 32 یا 34 اینچ. زیرا شما در حال رشد هستید و سینه شما امکان دارد بزرگتر شود. از طرفی بیشتر سینه بندها قابل تنظیم هستند.


از چه نوع سینه بندی استفاده کنید؟

برای دخترانی که هنوز سینه های کوچکی دارند و سینه بند مناسبی برای سایز سینه هاشان نیست ، سینه بندهایی به نام سینه بندهای آموزشی وجود دارد که از سینه آنها محافظت می کند.

امروزه ، برای شروع ، از سینه بندهای ورزشی که به وسیله  اغلب زنان فعال و ورزشکار استفاده می شود ، می توان استفاده کرد. علاوه بر آن یک دختر خانم جوان می تواند انواع دیگر سینه بندها را بیازماید تا مناسبترین را برای خود انتخاب کند. نوعی از سینه بندها ، قسمت کاسه ای نرمی دارند که زیاد سینه را تغییر شکل نمی دهد. برخی از این سینه بندها ، حاوی سیمهایی شبیه حرف U هستند تا استقامت بیشتری داشته باشند. اگر اندازه سینه ها بزرگتر باشد مانند C یا بالاتر ، انتخاب این نوع سینه بندها مناسبتر است. برخی از سینه بندها حاوی پدهای داخلی هستند. برخی از سینه بندها هم که ضخیمتر هستند ، سینه های شما را کوچکتر جلوه می دهند.
رشد سینه ها ، نشانه بزرگ شدن یک دختر است. بنابراین طبیعی است پرسشهایی درباره سینه بند داشته باشد و در این راه بزرگترها می توانند کمک مفیدی بکنند.

حتی از زیر سینه بند هم امکان آفتاب سوختگی پستان هست. سینه بند فقط به اندازه یک کرم ضد آفتاب با SPF پنج تا هفت عمل می کند. نبستن سوتین از نظر پزشکی و علمی مشکل خاصی برای فرد ایجاد نمی کنه و این مشکل در شرایط خاصی مثلا بزرگی و سنگینی بیش از حد سینه ها ممکنه پیش بیاد. یا برای بعضی از خانم های شیرده ...
از طرفی دیگه ممکنه به خصوص در جامعه ی ما که عادت به بستن سوتین هست، جلب توجه بیشتری برای فردی که از سوتین استفاده نمی کنه پیش بیاد، حتی اگر از لباس های آزادتر استفاده بشه. به نظر من ممکنه در شرایط خاصی از افتادگی زودهنگام سینه ها جلوگیری بشه.

این وب قصد دارد اطلاعات جامعی را در مورد سلامت و زیبایی سینه های خانم ها گرداوری نماید تا خانمهای ایرانی بدون نیاز به مراجعه به سایتهای مختلف موضوع مورد نظر خود را به راحتی بیابند. قاعدتا سینه های زنان جزو اندامهای جنسی وی نیستند و جهت شیردهی به وجود آمده اند ولی جدا از دوره کوتاهی که مادران به شیردهی میپردازند ، سینه ها نشانه زنانگی خانمها بوده و نقش مهمی در زیبایی آنها دارند. متاسفانه تهاجم همه جانبه تصاویر رسانه ای با غالب کردن سینه های عمل شده به جای سینه های طبیعی، تلاش می کنند نشان دهند که سینه های طبیعی نباید بزرگ، کوچک، آویزان، نامتقارن یا دارای هاله یا نوک بزرگ باشند اما واقعیت خلاف این است چرا که سینه های زنان از اعضایی هستند که می توانند هر شکل و هر جنسی داشته باشند و مهمترین مساله حفظ سلامت آنهاست ، اگر میخواهید سینه های زیبا و سالمی داشته باشید با ما همراه باشید.

جوانتر به نظر برسید/اورجینال

جدیدترین مطالب

سینه های سفت, استفاده سینه بند, سایز سینه های زنان, درد سینه, تقویت عضلات سینه ها, ماساژ سینه, بزرگتر كردن سینه های زنان, طول مدت شیردهی, زیبایی سینه ها, تمرین بزرگ كردن سینه, دوران شیردهی, سلامت سینه ها, داشتن سینه هایی زیبا, سینه بند, درد پستان‌ها در نزدیکی شروع عادت ماهیانه, سینه های زیبا, افتادگی سینه, افتادگی سینه ها, سینه های دختران, علت کوچكی سینه ها, سفت کردن سینه ها, تمرینات ورزشی درمان شلی سینه ها, سینه بند مناسب, ترشح شیر, راه های کاهش اندازه سینه ها, درد پستان, درد سینه ها در زمان پریود, تفاوت اندازه سینه ها, علل شلی سینه ها, سینه ها در دوران شیردهی, بالا بردن سینه, سینه های بزرگ, شیردهی صحیح, درد سینه ها, شادابی سینه ها, سینه ها, اندازه ی سینه ها, مضرات سینه‌بند, ماموگرافی, سینه بند مخصوص بارداری, تاثیر رابطه جنسی بر سینه ها, شلی سینه های زنان, معاینه پستان‌ها, بزرگتر کردن سینه ها, دلایل كوچك بودن سینه ها, اندازه سینه های دختران, سینه های زنان, رشد سینه ها, کاهش اندازه سینه ها, سینه های کوچک,

صفحات پاپ آپ popup window