تبلیغات
سینه های سالم و زیبا - دلیل و درمان زخم شدن نوک سینه در شیردهی
سینه های سالم و زیبا
مطالب مفید برای سالم و زیباتر كردن سینه های دختران و زنان

توجه : مطالب وبسایت سینه های سالم و زیبا  تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

دلیل و درمان زخم شدن نوک سینه در شیردهی

دوشنبه 8 اسفند 1390

مربوط به موضوع:شیردهی و سینه ها، سلامت سینه های زنان، 

شیر دهی باعث زخم شدن نوک سینه می شود. اما ترک و خونریزی از عوارض جانبی شیر دهی نمی باشد.درد این قسمت می تواند نشانه ای هشدار  دهنده راجع به سلامت مادر باشد.به طور اتفاقی ممکن است بدون احساس هیچ دردی ، در این بخش خون مشاهده شود.ترشحات خونی سینه در اولین هفته شیردهی ممکن است به دلیل افزایش جریان خون در پستان رخ دهد.در این زمان بافت تولید کننده شیر رشد می کند.این وضعیت بدون خطر است و بعد از چند روز بدون هیچ درمانی بر طرف می شود

عوامل :
مهم ترین دلیل خونریزی و ترک نوک سینه بدلیل وضعیت غلط نوزاد در حین شیردهی باشد که درد شدیدی را نیز به همراه دارد. عمل کردن به تکنیک صحیح شیردهی می تواند باعث از بین رفتن مشکل شود.بعضی مواقع تنها تصحیح کوچکی از این وضعیت می تواند دنیایی از تفاوت را خلق کند.اگر نوزاد دچار برفک دهانی است ، باعث ترک نوک پستان و درد عمیق در هنگام شیردهی می شود.برفک نوعی عفونت قارچی دهان است که در نتیجه وجود کپک در بدن و پخش غیر قابل کنترل آن بروز می کند.خونریزی و ترک سینه می تواند بدلیل خشکی شدید پوست یا ابتلا بهاگزمانیز عارض شود.ایناگزماممکن است در سطح سینه و نیپل به دلیل خشکی شدید هوا، ته مانده مواد شوینده در لباس، پماد یا لوسیون، صابون حمام یا شوینده های ضد باکتری، پودر، اسپری مو، دئودرانت(ضدبو)، ادکلن و عطر نیز ظاهر شود.روش غلط در پمپ کردن (دوشیدن)پستان نیز می تواند به نوک سینه آسیب برساند.مکش شدید در نتیجه پمپ کردن پستان باعث خونریزی زیرپوستی در بعضی زنان می شود.

درمان زخم شدن نوک سینه :
شیوه قرار گرفتن نوزاد در هنگام شیردهی را چک کنید.زیرا این مسئله مهم ترین عامل بروز مشکل است.نوزاد باید دقیقا مقابل نیپل قرار بگیرد (شکم به شکم مادر( لازم است که نیپل و هاله اطراف آن کاملا در دهان نوزاد قرار بگیرد.وضعیت نوزاد را در هر بار شیردهی عوض کنید.این کار باعث می شود که فشار لثه های نوزاد در هر بار شیردهی روی مناطق مختلف سینه و نه فقط یک نقطه وارد شود توالی شیردهی را بیشتر و زمان آن را کوتاه تر کنید.فراموش نکنید که هر چه قدر فاصله بین شیر دهی را بیشتر کنید، نوزاد گرسنه تر شده و با شدت بیشتری شیر می خورد بعد از هر بار شیردهی مقدار کمی از شیر را نوک سینه مالیده و اجازه دهید باقی بماند.شیر باعث ترمیم و التیام نوک سینه می شود. صابون ، الکل، لوسیون، عطر ادکلن در محل نیپل سینه نمالید. حمام آب به تنهایی برای پاک کردن پستان کافی است. از داروی  مسکن استفاده کنید. اگر درد نیپل سینه  شدید بود، می توانید  مسکن های ضعیفی مثل استامینوفن یا  ایبوبروفن (30 دقیقه قبل از شیردهی استفاده کنید(. در مورد ترک های عمیق و دردناک می توانید از روغن لانولین(مخصوص مادران شیرده) استفاده کنید. مقدار کمی از این پماد را روی نیپل بمالید. این ماده باعث ترمیم و التیام سریع زخم ، بدون تشکیل دلمه می شود و نیازی به شستشوی سینه قبل از شیردهی نیست.اگر زخم نیپل با این روش ها التیام نیافت، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. ممکن است باکتری به این محل رخنه کرده و باعث آماس پستان شده باشد.

تاثیر روی نوزاد :
اصولا نوزاد در مورد این وضعیت ناراحت نمی شود.شیردهی ادامه می یابد ، اما به صورت دردناک. در ضمن خون موجود در شیربرای نوزاد خطرناک نخواهد بود مهم ترین  نگرانی این  است که شیردهی باید  با  رضایت  خاطر و به  صورت لذت بخش برای مادر و فرزند صورت بگیرد.

این وب قصد دارد اطلاعات جامعی را در مورد سلامت و زیبایی سینه های خانم ها گرداوری نماید تا خانمهای ایرانی بدون نیاز به مراجعه به سایتهای مختلف موضوع مورد نظر خود را به راحتی بیابند. قاعدتا سینه های زنان جزو اندامهای جنسی وی نیستند و جهت شیردهی به وجود آمده اند ولی جدا از دوره کوتاهی که مادران به شیردهی میپردازند ، سینه ها نشانه زنانگی خانمها بوده و نقش مهمی در زیبایی آنها دارند. متاسفانه تهاجم همه جانبه تصاویر رسانه ای با غالب کردن سینه های عمل شده به جای سینه های طبیعی، تلاش می کنند نشان دهند که سینه های طبیعی نباید بزرگ، کوچک، آویزان، نامتقارن یا دارای هاله یا نوک بزرگ باشند اما واقعیت خلاف این است چرا که سینه های زنان از اعضایی هستند که می توانند هر شکل و هر جنسی داشته باشند و مهمترین مساله حفظ سلامت آنهاست ، اگر میخواهید سینه های زیبا و سالمی داشته باشید با ما همراه باشید.

جوانتر به نظر برسید/اورجینال

جدیدترین مطالب

سینه ها, کاهش اندازه سینه ها, تمرینات ورزشی درمان شلی سینه ها, دلایل كوچك بودن سینه ها, راه های کاهش اندازه سینه ها, تفاوت اندازه سینه ها, مضرات سینه‌بند, اندازه ی سینه ها, سفت کردن سینه ها, شادابی سینه ها, درد سینه ها در زمان پریود, تقویت عضلات سینه ها, شلی سینه های زنان, سینه های بزرگ, افتادگی سینه ها, ماموگرافی, سینه های زیبا, سینه های دختران, درد سینه ها, سایز سینه های زنان, درد پستان, اندازه سینه های دختران, علل شلی سینه ها, دوران شیردهی, زیبایی سینه ها, سینه بند مخصوص بارداری, علت کوچكی سینه ها, معاینه پستان‌ها, درد پستان‌ها در نزدیکی شروع عادت ماهیانه, افتادگی سینه, ماساژ سینه, سینه بند, بزرگتر كردن سینه های زنان, سینه ها در دوران شیردهی, تمرین بزرگ كردن سینه, سلامت سینه ها, بالا بردن سینه, سینه بند مناسب, بزرگتر کردن سینه ها, سینه های کوچک, طول مدت شیردهی, سینه های زنان, سینه های سفت, ترشح شیر, تاثیر رابطه جنسی بر سینه ها, رشد سینه ها, استفاده سینه بند, شیردهی صحیح, درد سینه, داشتن سینه هایی زیبا,

صفحات پاپ آپ popup window